Real Madryt. Wyniki w sezonie 2019/2020

Do sezonu 2019/2020 Real Madryt przystępował podrażniony wynikami poniżej oczekiwań. W poprzednim sezonie zajął w LaLiga dopiero 3. miejsce za Barceloną i Atletico Madryt. Natomiast z Ligą Mistrzów, po trzech triumfach z rzędu, pożegnał się już w 1/8 finału, ulegając późniejszemu półfinaliście Ajaxowi Amsterdam, przegrywając u siebie aż 1:4.

Aby powetować sobie stracony sezon 2018/2019, dokonano kilku spektakularnych transferów. Do klubu trafili tacy gracze jak Eden Hazard, Luka Jović czy Eder Militao. W sumie na transfery wydano ponad 300 milionów euro.

Jednak trwający sezon również nie zaczął się po myśli Królewskich. Już w pierwszej kolejce kolejnej edycji Ligi Mistrzów ulegli Paris Saint-Germain 3:0 a w kolejnym meczu grupowym przegrywali u siebie do przerwy z Club Brugge 0:2, ostatecznie doprowadzając do remisu na 5 minut przed końcem spotkania. W końcowym rozrachunku udało się wyjść z grupy z drugiego miejsca, trafiając w 1/8 finału na jednego z faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach – Manchester City. Real przegrał pierwszy mecz, rozgrywany na Estadio Santiago Bernabeu 1:2. Drugi mecz, z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, został odwołany. Rewanż w Manchesterze odbędzie się w pierwszych dniach sierpnia.

Królewscy fatalnie zaprezentowali się w rozgrywkach Pucharu Króla. Po wyeliminowaniu dwóch pierwszych przeciwników, ulegli w ćwierćfinale Realowi Sociedad 3:4, zmniejszając rozmiary porażki w końcowych fragmentach meczu. Co ciekawe, tak utytułowany klub, po raz ostatni wygrał rozgrywki Pucharu Hiszpanii w sezonie 2013/2014.

Na pocieszenie pozostają solidne wyniki osiągane w lidze. Szczególnie dobrze ekipa Zinedine’a Zidane’a spisuje się po odwieszeniu rozgrywek. Od połowy czerwca, wygrali oni wszystkie 5 meczów, z bilansem bramkowym 11:2. Solidna forma Los Blancos i trzy remisy w 6 ostatnich meczach broniącej tytułu Barcelony, spowodowały zmianę lidera LaLiga. Wyróżnić można wyniki osiągane z czołówką ligi oraz wygraną w nietypowym Superpucharze Hiszpanii, w których wzięły udział cztery zespoły. W finale Real pokonał Atletico po rzutach karnych.

Do wyróżniających się graczy w tym sezonie należy przede wszystkim Karim Benzema, przez lata pozostający w cieniu Cristiano Ronaldo czy Garetha Bale’a. Odejście pierwszego do Juventusu i kolejne kontuzje Walijczyka spowodowały, że Francuz stał się pierwszoplanową postacią Realu. Kolejnymi świetnie prezentującymi się graczami są defensywny pomocnik Casemiro, bardzo często przesądzający o wynikach spotkań oraz kapitan Sergio Ramos.